Hypoteční úvěr

Hypoteční kalkulačka

Orientační online kalkulačka pro hypoteční úvěr

Nerozumíte nějakému pojmu souvisejícího s hypotékou? Neváhejte nás kontaktovat. Nezapomeňte však, že kalkulačka je pouze orientační a výsledné částky a podmínky ovlivňuje několik faktorů, které Vám rádi vysvětlíme na schůzce.  Modelový příklad hypotečního úvěru najdete níže na této stránce.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno a příjmení
Lze půjčit maximálně 90% odhadní ceny nemovitosti.
Hypotéku můžete splácet i 30 let, nejdéle však do 70 let věku žadatele.
Doba, po kterou chcete garantovat výši úrokové sazby.
Typ úvěru

Porovnejme to společně

Spolupracujeme s více jak 50 finančními institucemi. Každá desátá hypotéka jde přes nás. Na milionu dokážeme ušetřit i 150 tisíc. Zvolte s námi tu správnou cestu k vysněnému bydlení.

Po vyplnění a odeslání formuláře porovnáme nabídky všech hypotečních bank a brzy se s Vámi spojíme a společně vybereme nejlepší nabídku.

Odesláním formuláře hypoteční kalkulačky souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR. Před odesláním zkontrolujte správnost Vámi uvedených údajů.

Důstojné bydlení si zaslouží každý. Proč tedy nemít i důstojné podmínky pro získání a čerpání prostředků na jejich získání.

Hypotékou Vás důkladně provedu, vše Vám vysvětlíme a ohlídáme, aby se na nic nezapomnělo. Pokud se ale chcete připravit dopředu, vybrali jsme pro Vás několik základních pojmů a informací, na které nejspíše narazíte.

Úroková sazba

Aktuálně nejnižší úroková sazba pro hypoteční úvěr na českém trhu je.

0 %
Aktualizujeme jednou týdně.

Modelový příklad

Reprezentativní příklad hypotéky pro rodinný dům.

Zde je k nahlédnutí modelový příklad hypotéky, o kterou žádá manželský pár, před pořízením rodinného domu. Součet jejich průměrných příjmů a výdajů, vlastní prostředky a další.

Ilustrační obrázek

K poskytnutí hypotéky potřebuje banka zástavu nemovitosti, která musí být po celou dobu hypotéky pojištěná.

Tato modelace byla vytvořena v srpnu 2023.

Malý slovník pojmů

S jakými pojmy se u své hypotéky nejčastěji setkáte?

Bonita

Posouzení schopnosti hypotéku řádně a včas splácet. V úvahu se berou zejména Vaše celkové příjmy a celkové výdaje. Pokud jste měli dříve závazky, banku zajímá, jestli jste je včas spláceli. Podle vaší schopnosti splácet posuzuje i výši hypotéky, kterou Vám schválí. Bonita se ověřuje v prvním kroku, hned poté, co o hypotéku zažádáte.

RPSN

Zkratka RPSN znamená „roční procentní sazba nákladů“. Říká, kolik vás bude hypotéka průměrně za rok stát. Čím nižší tento ukazatel je, tím je hypotéka levnější. Obyčejně zahrnuje nejen úrokovou sazbu, ale také poplatky za správu hypotéky nebo přípravu smlouvy.

LTV

Zkratka LTV znamená v angličtině „loan to value“, tedy „poměr hypotéky k hodnotě zastavené nemovitosti“. Ukazatel říká, kolik vám banka půjčí a kolik je třeba doplatit z vlastních peněz. Pokud kupříkladu kupujete byt v hodnotě 5 000 000 Kč, 80% LTV umožní poskytnout peníze od banky v maximální výši 4 000 000 Kč a zbylou část (1 000 000 Kč) budete muset doplatit ze svého. V případě, že nemáte dostatek vlastních peněz k doplacení, můžete dát do zástavy další nemovitost.

Vinkulace

Vinkulace pojištění u hypotéky znamená, že do pojištění vedle vás a pojišťovny vstupuje banka jako třetí strana. Vinkulací získáváme ochranu pro případ, že by se s nemovitostí něco stalo. Při poškození zastavené nemovitosti Vám peníze z pojistky poskytne banka, abyste mohli nemovitost uvést do původního stavu. Pokud ale dojde například ke zničení zastavené nemovitosti, pojišťovna bance vyplatí peníze, které použije na doplacení hypotéky, a to, co po úhradě zbyde, vyplatí Vám.

Fixace

Jde o období, po které platí sjednaná úroková sazba. Běžně si můžete zvolit období kratší – 2 nebo 3 roky. Ale i delší – 5, 7 nebo 10 let. Fixace Vám tedy dává jistotu, že na Vámi vybraný počet let se úroková sazba nezmění.

Čerpání

Čerpat hypotéku můžete postupně, když třeba plánujete stavět, nebo ji můžete vyčerpat celou naráz. Rozdíl u postupného čerpání je v tom, že dokud čerpáte, neplatíte splátku z celkové výše hypotéky, ale pouze úrok z vyčerpané částky.

Přejít nahoru