Investice a spoření

Investice

Dobrá investice vydělává peníze.

Pokud investujete dobře, peníze pracují pro Vás. Není jednoduché se však na trhu investic snadno zorientovat a tak jít cestou samozvaného experta je většinou cesta ke ztrátě. V případě volby cesty skrze Vaší banku, je cesta bezpečná, ale zpoplatněná často nemalými provizemi.

Před začátkem samotného investování je potřeba si položit i několik otázek. Až budete na ně znát odpověď, můžeme společně začít vytvářet plán pro Vaše finanční portfolio.

  • Jakou částku chcete a jste ochotni měsíčně či jednorázově odkládat?
  • Čeho chcete výhledově dosáhnout?
  • Kdy chcete svého cíle dosáhnout?
  • Do čeho chcete investovat?

Důvěřovat, ale prověřovat. Hlavně nepanikařit.

Vložit někam peníze místo nakupování nových věcí není snadné, zvláště do neznámého prostředí jakým jsou investice. Není se však čeho bát. Existuje mnoho způsobu jak bezpečně investovat své těžce vydělané a uspořené peníze s jistotou výdělku. Pokud předem máte přehled o tom do koho chcete investovat své finance, znáte možnosti a předpokládaný zisk, je investování hned snažší.

Dalším podstatným krokem je nepanikařit. Klienti mají často nutkání pohyb investic sledovat, takřka denně a vidět tak její pohyb v krátkodobém horizontu. Jejich propad, ale i jejich růst. Je však nutné si uvědomit, že investice jsou záležitosti delšího časového úseku a tak co vidíte dnes na svém přehledu investic, může být naprosto jinak za měsíc či za rok. Z pravidla se investuje právě na období počítané v rocích. Jistě všichni znáte pověstné obrázky burzovních grafů ať už z internetu, reklam či televize.

Jistě máte i spoustu dalších otázek, není nic snažšího než se mi ozvat. Společně se na to podíváme a já Vás přivedu do světa investic pro splnění Vašich finančních plánů do budoucna.

Spoření

Vytvořte si finanční rezervu.

Spoření je činnost, kterou vznikají úspory. Člověk spoří, pokud odkládá spotřebu a část svých čistých příjmů neutratí. Spořením vzniká majetek, případně kapitál. Tak zní definice. Dnes již známé mnoho způsobů a forem spoření od těch konzervativních, jakými jsou spořící účty bankovním institucí, až po ty aktivní jakými jsou investice. Kromě posledních zmíněných se aktivně řeší penzijní a stavební spoření.

Penzijní spoření

Čím dříve si penzijní spoření pořídíte, tím více peněz si do důchodu můžete odnést. Je třeba připomenout, že i řada zaměstnavatelů přispívá na penzijní spoření svých zaměstnanců (běžně se tento příspěvek pohybuje kolem 500 korun měsíčně). Pokud začnete včas, i s malou částkou můžete očekávat na svůj důchod milion. Je však potřeba vzít v úvahu, že čím později začnete, tím větší bude ideální spořicí částka.

Jednoduché založení

Založit společně efektivní penzijní spoření je opravdu jednoduché a přehledné.

Příspěvek na spoření

Můžete získat příspěvky od státu či zaměstnavatele na Vaše penzijní spoření a daňové úspory.

Možnost výběru

Je možné využít různé varianty penzijních fondů s očekávaným výnosem a riziky.

Stavební spoření

Stavební spoření reprezentuje specifický druh spoření, který umožňuje naspořit částku na budoucí výstavbu, rekonstrukci nebo jiné stavební úpravy nemovitosti. Spořicí standard do každé domácnosti kombinujeme s výhodnými úvěry bez zástavy. Stavební spoření si může sjednat každý, ať už jste student, rodič, nebo senior. Získejte atraktivní zhodnocení a možnost využít naspořené finance, jak si budete přát.

Smlouva o stavebním spoření se standardně uzavírá na dobu neurčitou. Můžete ji kdykoli vypovědět, pokud to ale uděláte příliš brzy, přijdete o všechny výhody a bonusy – včetně státní podpory. Prvních 6 let totiž běží tzv. vázací doba, která je obvykle podmínkou pro získání státní podpory. Během této lhůty byste tedy stavební spoření ve vlastním zájmu vybírat neměli. Spořit můžete samozřejmě i déle, jenom nesmíte překročit uvedenou cílovou částku.

Přejít nahoru